Alina Adamczyk

Alina Adamczyk

Mam duże szczęście, gdyż moja praca to moja pasja.
Jak to się stało że jestem tu, gdzie jestem?
Trochę o mnie zawodowo i prywatnie

Nazywam się Alina Adamczyk, jestem pedagogiem muzyki, muzykoterapeutką i arteterapeutką, a od 2017r właścicielką firmy Edumuzarte edukacja muzykoterapia arteterapia. Prywatnie szczęśliwą żoną i mamą 5-letniego Tymona.
Może zabrzmi to banalnie, ale to właśnie dzięki synowi, całkowicie zmieniło się moje życie. Będą w ciąży w 2012 roku, często słyszałam zdania typu: teraz wszystko się zmieni, nie będziesz miała na nic czasu, już nic nie będzie takie samo…
  

   Zaczęłam się zastanawiać, czym tak naprawdę chce się zajmować w życiu i jak ono ma wyglądać? Stwierdziłam, że nadszedł w końcu czas, aby zacząć realizować swoje pasje i marzenia. Tak miesiąc po porodzie, ku zdziwieniu rodziny i znajomych, rozpoczęłam studia podyplomowe z Arteterapii, a następnie z Muzykoterapii.

W wcześniejszych latach (2007r) ukończyłam studia na kierunku:  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ale to właśnie arteterapia całkowicie zmieniła moje myślenie o sztuce, muzyce i jej przekazie oraz stała się dziedziną, która łączy wszystkie moje zainteresowania „w jedną całość”. Edukacja muzyczna dalej pozostaje mi bliska, ale chce ją przekazywać  w nieco innej formie . Wierzę w to, że nauka może sprawiać dużo radości i satysfakcji.

A co było po studiach?

Od 2009 roku byłam związana z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego, pracując na stanowisku organizatora pracy artystycznej w biurze koncertowym.
Zajmowałam się koordynacją cykli edukacyjnych takich jak: Muzyczne przedszkole, Kameralne spotkania z muzyką, Muzyczny Alfabet, Akademia Muzycznego Smaku, Młoda Filharmonia i Audycje radiowe w Polskim Radiu Katowice oraz współpracowałam z inspektorami: Orkiestry Symfonicznej, Śląskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru Filharmonii Śląskiej.

W 2015 roku przygotowałam projekt dla dzieci z zakresu edukacji muzycznej z elementami arteterapii p.t. Dźwiękowy domek emocji. W ramach projektu napisałam książkę o tym samym tytule. Z uwagi na to, że warsztaty dla dzieci i książka cieszyły się dużą popularnością, w kolejnym roku postanowiłam napisać II część książki. Do współpracy zaprosiłam Aleksandrę Konieczny i tak powstała książka p.t. Viva w Filharmonii Śląskiej – Dźwiękowy domek emocji II

W 2016 roku realizowałam nowe projekty: Muzykoterapia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Dźwiękowy domek malucha, Muzykoterapia dla seniorów oraz koncerty z cyklu Muzyczna bajka terapeutyczna.

W roku 2017 na podstawie obu publikacji napisałyśmy i zorganizowałyśmy wraz z Olą duży projekt p.t. Międzypokoleniowe warsztaty integracyjne, uwieńczeniem którego był spektakl p.t. Muzyczna podróż Vivy.
W ramach tego projektu, na jednej scenie spotkały się 4 różne grupy pokoleniowe: maluchy w wieku 2-3 lata (Dźwiękowy domek malucha); dzieci 4-8 letnie (Dźwiękowy domek emocji), dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (Muzykoterapia grupowa) oraz seniorzy (Muzykoterapia dla seniorów). Do współpracy zaprosiłyśmy również: muzyków Filharmonii Śląskiej, Aktorów, chór PSM im. M. Karłowicza w Katowicach, dzieci z Przedszkola Artystycznego w Katowicach oraz certyfikowanych muzykoterapeutów. Na potrzeby spektaklu przygotowałyśmy scenariusz, skomponowałyśmy muzykę i nagrałyśmy płytę. Powstały również nowe autorskie publikacje: Dźwiękowy domek malucha oraz Kolorowanka – Pokoloruj dźwiękowy domek emocji.

Spektakl zakończył się sukcesem a  pozytywne komentarze i opinie rodziców, utwierdziły nas w przekonaniu, że to jest właściwa droga, którą chcemy razem podążać.

Opinie które nadesłali rodzice po spektaklu:

                „Pani Alino, jestem tatą Antosi Nizioł. Chciałbym Pani bardzo podziękować za zorganizowanie czegoś tak wspaniałego. W zasadzie, to na Pani ręce chciałbym złożyć podziękowanie dla Wszystkich osób, które były w to zaangażowane. Wczorajsze przedstawienie było ukoronowaniem tej całej przygody, którą dzięki Państwu Antosia (i pewnie pozostałe dzieci) mogła przeżyć. Wczoraj stwierdziła, że „bardzo jej się podobało i jest do tego stworzona” 🙂 Kto wie, może rośnie Pani następczyni 🙂 Samo przedstawienie oceniam na GENIALNE ! W czasie tych kilku tygodni, starałem się „unikać” obecności na widowni w czasie prób, dlatego miałem wczoraj świetną zabawę i co i rusz, byłem zaskakiwany czymś nowym. Mógłbym tak pisać i wychwalać jeszcze długo. Gdyby planowała Pani jakąś kolejną wersję przedstawienia i Tosia mogłaby wziąć udział, to proszę o nas pamiętać, bo my chętnie.

pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Marcin Nizioł

„Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i moich uczniów, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej przygodzie jaką było dla nas spotkanie z Vivą.”

Pozdrawiam serdecznie

Bernadeta Staniek 
Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, Żory”

   „W imieniu Boryska i swoim pragniemy bardzo serdecznie podziękować za możliwość udziału we wczorajszym przedstawieniu. Zarówno dla Boryska jak i dla mnie było to wielkie przeżycie móc występować na scenie Filharmonii Śląskiej.  Przedstawienie było cudowne, cieszymy się że mogliśmy być jego częścią.
Dziękujemy również za możliwość uczestnictwa w warsztatach które były przygotowywane na najwyższym poziomie. Borysek je wręcz uwielbiał i z radością wyczekiwał kolejnych spotkań. Dzięki tym warsztatom widzimy jak Borysek pięknie zaczął się rozwijać muzycznie.  Uwielbia śpiewać piosenki Vivy w domu a swój talent prezentuje zwłaszcza przed swoim młodszym braciszkiem.

Mamy nadzieję na kolejne takie projekty w których z chęcią weźmiemy udział.
Podziękowania składamy na Pani ręce ale przesyłamy je wszystkim osobom które pracowały przy tym projekcie.

Pozdrawiamy
Monika i Borysek Gliksman

„Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i moich uczniów, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej przygodzie jaką było dla nas spotkanie z Vivą”.

Pozdrawiam serdecznie Bernadeta Staniek 

Szkoła Specjalna

 

W 2017 roku założyłam własną działalność – Edumuzarte edukacja muzykoterapia arteterapia. Pracując w Filharmonii Śląskiej oraz równocześnie rozwijając firmę,  doszłam do wniosku, że nie jest możliwe połączenie tych dwóch „rzeczy” na takim poziomie jakbym chciała, dlatego też po 10 latach pracy w Filharmonii, podjęłam decyzję o zwolnieniu.

Ogromnie wierzę w to, że jeśli robi się coś co się lubi i wkłada się w to całe serce, to musi się udać.

Prywatnie oprócz zamiłowania do muzyki jestem miłośniczką książek, uwielbiam podróże, góry, fitness, jogę oraz taniec.

Alina

Wykształcenie

2014-2016

Muzykoterapia / studia podyplomowe
Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu

2013-2015

Arteterapia – autorski program prof. W. Karolaka / studia podyplomowe
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

2005-2007

Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z uprawnieniami pedagogicznymi i artystycznymi / studia magisterskie
Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział w Cieszynie

2002-2005

Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej i plastycznej / studia licencjackie
Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu / LICENCJAT w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

1990-1996

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Rudzie Śląskiej, instrument główny – fortepian, instrument dodatkowy flet i gitara.

+48 518 991 101