
POCZUCIE WSPÓLNOTY / BYCIA RAZEM / BYCIA GRUPĄ
W trakcie naszych spotkań korzystamy zarówno z muzykoterapii aktywnej (tworzenie muzyki, improwizacja, śpiew, gra na instrumentach, ruch przy muzyce, itp.) oraz z muzykoterapii receptywnej (słuchanie muzyki, relaksacja, wizualizacja).
- Oddech – świadomy oddech, jak ważną pełni rolę?
- Głos – dlaczego warto rozwijać głos?
- Ruch/Taniec – aktywność ruchowa ważna w każdym wieku!
- Śpiew, Songwriting – piosenki z młodości, wspólne tworzenie tekstów do piosenek;
- Relaksacja przy muzyce – odprężenie
Czas trwania: 1h
Czym jest muzykoterapia?
- „Muzykoterapia jest procesem, w którym wykwalifikowany muzykoterapeuta posługuje się muzyką lub jej elementami w celu przywracania zdrowia, poprawy funkcjonowania lub wspierania rozwoju osób z różnorodnymi potrzebami natury emocjonalnej, fizycznej, umysłowej, społecznej lub duchowej.” (K. Stachyra)
Muzykoterapia, dla kogo?
- W muzykoterapii może uczestniczyć każda osoba, bez względu na poziom umiejętności muzycznych, stopień niepełnosprawności czy rodzaj zaburzeń. Na naszych spotkaniach nikogo nie będziemy oceniać jak śpiewa czy gra, gdyż najważniejsza jest swoboda i dobre samopoczucie oraz tworzenie czegoś razem z grupą
- Muzykoterapię stosuje się zarówno u osób niepełnosprawnych, jak również tych, które poszukują pogłębienia wiedzy na własny temat, eksploracji własnych zasobów, poprawy samopoczucia i jakości życia.
CELE:
PROFILAKTYKA
POPRAWA SAMOPOCZUCIA
PRACA NAD USPRAWNIANIEM PROCESÓW POZNAWCZYCH
