Sklepik

KSIĄŻKA – PODRÓŻ DOOKOŁA HARMONICZNEGO KOŁA

Bohaterkami książki są trzy siostry: Toni (Tonika),        Subi (Subdominanta) i Domi (Dominanta), które wyruszają  w  muzyczną podróż balonem, dookoła harmonicznego – kwintowego koła.

Podróż po harmonicznym kole ma na celu wprowadzenie dzieci w świat muzyki. Harmoniczne koło – nawiązuje do koła kwintowego, na którym znajduje się cała paleta muzycznych tonacji. Każda tonacja to inne wrażenie muzyczne. Te koło łączymy z kołem emocji, które uczy rozumienia, nazywania i odczuwania własnych emocji oraz z mandalą czyli “koło życia, cały świat”, symbolem harmonii i doskonałości.

W książce znajdują się autorskie piosenki zapisane w różnorodnych tonacjach muzycznych, opowiadające o emocjach towarzyszących siostrom w podróży.

MANDALE EMOCJI HARMONICZNEGO KOŁA

Mandale? Emocje? Tak! Zeszyt ćwiczeń dla dzieci stanowiący uzupełnienie do książki Podróż dookoła Harmonicznego koła. Ćwiczenia zawierają mandale emocji oraz kolorowanki.

Ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokową, wyobraźnię, stymulujące kreatywność, pomagające w skupieniu.

PŁYTA PODRÓŻ DOOKOŁA HARMONICZNEGO KOŁA

Zbiór piosenek dla dzieci, który powstał z myślą o dzieciach jak i przy ich współudziale. Piosenki są doskonałym uzupełnieniem książki Podróż dookoła Harmonicznego koła, w której to bohaterki Toni, Subi i Domi odbywają podroż balonem po 8 rożnych tonacjach muzycznych, ułożonych według tzw. Harmonicznego – Kwintowego Koła.

Fragmenty piosenek 

Płyta z piosenkami p.t. Podroż dookoła harmonicznego koła – to zbiór 17 piosenek w 8 rożnych tonacjach muzycznych OD C – dur do Cis -dur.

PŁYTA KARAOKE PODRÓŻ DOOKOŁA HARMONICZNEGO KOŁA

Czerp radość ze śpiewania solo 🙂 korzystając z podkładów instrumentalnych, które możesz wykorzystać podczas rodzinnych uroczystości, w zabawie z dzieckiem a nawet w konkursach wokalnych. Wykorzystaj ten produkt według własnej inwencji twórczej. 

Płyta PDHK karaoke, to zbiór 17 podkładów w 8 tonacjach muzycznych OD C – dur do Cis -dur

ZESTAW

To zestaw składający się z czterech produktów:

  • Książki – Podróż dookoła Harmonicznego Koła,
  • Zestawu ćwiczeń – Mandale Emocji Harmonicznego Koła
  • Płyty CD PDHK z piosenkami
  • Płyty CD PDHK – Karaoke

W komplecie taniej, więc zrób swoim najbliższym prezent 🙂

KSIĄŻKA – GAMOLINY NA PIECIOLINII

Kim właściwie są nasze Gamoliny? Ile ich jest? Jakiego są koloru? Jak się nazywają i dlaczego są tak ważne w muzyce? 

Kup naszą książkę a znajdziesz odpowiedź na te i inne nurtujące Cię pytania. Gamoliny na pięciolinii, to książeczka skierowana do małych melomanów, którzy lubią słuchać muzyki, śpiewać, tańczyć i grać na różnorodnych instrumentach perkusyjnych – zwłaszcza kolorowych dzwonkach na tubach. Dzieci poprzez zabawę z bohaterami książki, poznają pierwsze nazwy dźwięków. Nazwy te zawierają się w imionach bohaterów:

C-Do – linek; D-Re – linek, E-Mi- linek, F-Fa – linek, G-Sol – linek, A-La- linek oraz H-Si – linka. 

Każdy z nich mieszka w osobnym pokoju, znajdującym się na pięciolinii. Jeden lubi grać na czerwonym dzwonku, drugi uwielbia sok marchwiowy a jeszcze inny każdą wolną chwilę spędza na placu zabaw, skacząc na trampolinie. Jeśli chcecie dowiedzieć się co lubił robić każdy z Gamolinów i gdzie dokładnie mieszkał na pięciolinii, zachęcam do zakupu naszej książeczki. Książka w sposób zabawny i bajkowy, przygotowuje dzieci do kolejnego etapu jakim jest nauka nut. Merytorycznie została dostosowana do możliwości dzieci.

W książce zawartych jest 19 piosenek w formie zapisu nutowego, dodatkowo uzupełnionych pięknymi i kolorowymi ilustracjami bohaterów.